Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Националният ден на тангото се празнува в Аржентина на 11 декември.
Датата е избрана, за да отбележи рождението на Карлос Гардел (1890 – 1935), историческа фигура за развитието на това изкуство, и на Хулио де Каро (1899 – 1980) – знаменит музикант и диригент в музикалния жанр.
Причината да се отбелязва този ден дължим на композитора Бен Молар. На него му прави впечатление, че двете рождени дати съвпадат, и решава да организира тържествено отбелязване на тази дата. Представя своята идея – за учредяване на специален ден – пред културния секретар на община Буенос Айрес. Чак след 11 години, на 11 декември 1977 г. идеята му е официално възприета и същата година денят става национален.
Макар да няма признание от международни институции, Денят на тангото се празнува от огромната общност по света. Танго не е само танц, а и музика, поезия и начин на живот. Танго могат да танцуват двойки, съставени от жени, както и от мъже. Това е силно социален танц и начин на общуване, в който не само страстта, на пръв поглед, е водеща, а доверието, копнежът по близост отвъд условностите.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание