Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
НАСА обяви в четвъртък, че изучаването на неидентифицирани летящи обекти (НЛО) ще изисква нови научни техники, включително и модерни спътници, както и промяна в начина, по който се възприемат НЛО.
Космическата агенция на САЩ публикува резултатите от едногодишните си проучвания на НЛО в 33-страничен доклад. Авторите му от независим екип, ангажиран от НАСА, предупреждава, че отрицателните възприятия, свързани с НЛО, пречат на събирането на данни. Но официални представители казаха, че участието на НАСА би следвало да намали стигмата върху явленията, определяни от НАСА като неидентифицирани аномални феномени (НАФ).
На този етап няма причина да заключим, че съществуващите съобщения за НАФ имат извънземен произход, се посочва в доклада. Авторите на доклада – екип от 16 експерти, отбелязват, че изкуственият интелект и машинното обучение са важни за идентифициране на редки явления, включително и НЛО.
На единствената си публична среща по-рано тази година членовете на независимия авторски екип, подбрани от НАСА, настояха, че няма категорични доказателства за извънземен живот, свързван с НЛО.
Учени, експерти по авиация и изкуствен интелект и пенсионираният астронавт от НАСА Скот Кели, първият американец, прекарал почти цяла година в космоса, участват в независимия екип, който не е имал достъп до класифицирана информация. Специалистите са разчитали на некласифицирана информация в опита си да разберат по-добре необяснимите явления и обекти.
От НАСА казаха, че не може да се направят научни заключения въз основа на толкова малко висококачествени наблюдения. Правителството има предвид наблюдения на необясними НАФ срещу НЛО.
Началото на изследването бе преди година и струва под 100 000 долара.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание