Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Две хиляди военнослужещи и цивилни служители от различни военни формирования дариха безвъзмездно кръв от началото на годината, помагайки на работата на екипите на Военномедицинската академия (ВМА), съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение.
Около седем хиляди са годишно кръводарителите във ВМА. Половината от тях са от редовете на Българската армия.
„Насърчаването на безвъзмездното кръводаряване е една от нашите мисии. В тази връзка периодично организираме кампании в цялата страна и хиляди българи годишно застават зад каузата „Бъди един от нас! Дари кръв – спаси живот!”“, коментира проф. Румен Попов, ръководител на Центъра по трансфузионна хематология на ВМА.
Кампанията за кръводаряване на ВМА започна в началото на август. Всеки човек, между 18 и 65-годишна възраст, с тегло над 50 кг. и липса на противопоказания, може да дарява кръв, а самият процес отнема не повече от 30 минути, припомниха тогава от лечебното заведение. Мъжете могат да даряват кръв до пет пъти в рамките на една календарна година, а жените – четири. Интервалът между две кръводарявания трябва да бъде поне два месеца.
Всеки желаещ може да дари надежда на болен в беда в Кръвния център на ВМА всеки ден от 8:00 до 16:00 часа.
За допълнителна информация можете да се обадите на: 02/ 92 25 506.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание