Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Разработваме една детайлна програма, която да бъде представена на обществото, то да бъде запознато с проблемните участъци и проблемните пътища с много лошо качество, тъй като са много. Това каза в предаването „Денят започва“ по БНТ председателят на Управителния съвет (УС) на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) инж. Ясен Йорданов.
„В момента се извършва текущо поддържане на пътната мрежа във всички 27 области и по всички магистрали, като това не включва основни ремонти. През изминалите два месеца бяха сключени договори за няколко проекта, които ще бъдат изпълнени като основни ремонти“, посочи Йорданов и допълни, че АПИ прави оценка на риска и на пътната безопасност.
През изминалата година са извършени ремонти на 52 обекта с обща дължина 615 км и на обща стойност близо 450 млн. лева, добави той.
Ясен Йорданов заяви, че амбициите му като председател на УС на пътната агенция са свързани с въвеждане на принципи на прозрачност и справедливост. „Публичният интерес трябва да бъде защитен при харченето на обществени средства“, изтъкна той. По думите му трябва да се повиши нивото на работа в АПИ, както и изискванията към изпълнителите на проектите. Йорданов призова фирмите, които ще кандидатстват по обществени поръчки, да бъдат внимателни в подбора на цените и когато ги предлагат да знаят, че АПИ ще отстоява качеството.
Инж. Ясен Йорданов беше назначен за председател на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) със заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството Андрей Цеков на 8 юни. В УС бяха назначени и инж. Десислава Паунова и инж. Калоян Киров. От Министерството на регионалното развитие и благоустройството заявиха, че с влизането на утвърдени професионалисти в ръководството на АПИ се разчита на силно експертно начало, което ще следи за прозрачното разходване на значителния държавен ресурс за поддръжка на пътната инфраструктура и възлагане на обществени поръчки с голям обществен интерес.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание