Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Бившият зам.-председател на парламента Явор Нотев, бившият вътрешен министър Емануил Йорданов, бившият правосъден министър Зинаида Златанова
Може ли да бъде освободен от поста главен прокурор Иван Гешев? Тозивъпрос коментираха в студиото на „Тази сутрин“ бившият зам.-председател на парламента Явор Нотев, бившият вътрешен министър Емануил Йорданов, бившият правосъден министър Зинаида Златанова. „Мария Габриел никога не е говорила за върховенството на закона и правота в битието ѝ на еврокомисар и за това всички сме изненадани от направените заявки. Много други еврокомисари и български евродепутати са говорили по темата, но тя никога не се е занимавала с това, въпреки силния си глас като еврокомисар.
Вероятно тясамата ще каже, защо е стигнало до извода, че трябва да се сменя Иван Гешев“, каза Зинаида Златанова. Нейното опасение е, че се прибягва до смяна на човека, за да се възпроизведе определен модел.
„Прагът на търпимост беше преминат. Освен това не зная доколко въпросът за варненската дупка няма отношение по случая. Като че ли доста хора не си спомнят за този случай, но ми се струва, че точно последните дни чух за някаква възобновена проверка на прокуратурата“, коментира темата и Емануил Йорданов.
Според него имаопасност да се запази модела, но „има и една друга опасност, която не бива да се пренебрегва – дали ако бъде отстранен Гешев, няма да бъде назначен Гешев-2“. Той допълни, че има много кандидати за „Гешев-2“. „Бих коментирал димите на президента Румен Радев за закъснялата реакция. Той беше коректен и точен, но с поглед назад в миналото.
Поглед и оценка на изпуснатото – трите години. Това го заем. Всъщност, ако трябва да кажем кога беше артикулирана на пръв път тази тема, ще трябва да се върнем към мандата на Татарчев. Той каза, че над него е само господ “, заяви и Явор Нотев. Той обърна внимание върху това, че още тогава е трябвало да се промени начина, по който отговаря и се отчита главния прокурор.
Според него големият въпрос е защо това се прави сега.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание