Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Полицията в трите европейски държави моли за помощ за намиране на самоличността на 22-те убити жени. За първи път Интерпол пуска подобен списък за идентифициране на тела, пише Би Би Си.
Т.нар. black notes обикновено се разпространяват само вътрешно в мрежата на Интерпол от полицейските сили по света.22 убити жени, чиито имена остават загадка – Интерпол започва мащабна операция за идентифицирането на жертвите. Телата им са открити в Нидерландия, Белгия и Германия между 1976 и 2019 г.
Полицията в трите европейски държави моли за помощ за намиране на самоличността на 22-те убити жени. За първи път Интерпол пуска подобен списък за идентифициране на тела, пише Би Би Си.
Един от случаите е на неразкритото убийство на жена в Амстердам, намерена в кош за боклук в река през 1999 г. Тя е била простреляна в главата и гърдите.
Полицаят Карина ван Льовен се опитва да разреши загадката от 2005 г. насам. След като изчерпват всички усилия, тя и неин колега се свързват с полицията в съседна Германия и Белгия и научават за още много възможни случаи на убийства с неидентифицирани жени жертви.
Т.нар. black notes обикновено се разпространяват само вътрешно в мрежата на Интерпол от полицейските сили по света.
Трите държави съставят списък с 22 случая – седем от тях са в Белгия, шест в Германия, а девет в Нидерландия.
Повечето от жертвите са били на възраст между 15 и 30 години. Без да знае имената им или кой ги е убил, полицията твърди, че е трудно да се установят точните обстоятелства на смъртта им.
Пълният списък, който е достъпен на уебсайта на Интерпол, включва подробности за жените, снимки на възможни идентификационни елементи като дрехи, бижута и татуировки, а в някои случаи – реконструкции на лица и информация за случаите.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание