Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Тази нощ преминахме към лятното часово време. Стрелките на часовниците бяха преместени с час напред в 3.00 ч.
Смяната на времето е въведена с цел икономия на електроенергията, която се използва оптимално на дневна светлина през пролетта и лятото, когато светлата част на денонощието е с по-дълга продължителност.
В ЕС преминаването към лятното часово време е регламентирано с директива 2000/84/EG. Документът фиксира началото и края на летния режим за всички страни от ЕС.
Експерти обаче посочват, че ефектът от смяната на времето върху пестенето на енергията е незначителен. Същевременно ефектът върху човешкото здраве е осезаем. Поради тази причина ЕС отмени решението си през 2019 г.
Всяка страна ще трябва да избере дали да приеме за постоянно астрономическото или лятното часово време. Страните, избрали да се придържат към лятното часово време, трябваше да спрат процеса през март, докато тези, които предпочитат зимния график, щяха да извършат последната промяна през октомври, когато по принцип се връщаме към астрономическото време.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание