Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Винаги съм се стремял да бъда реалист и това означава, че вероятността да имаме кабинет с втория мандат не е особена висока. Това каза на брифинг в Пловдив номинираният за министър-председател от „Продължаваме промяната“ Николай Денков. Според него обаче все още има такава възможност. „Усещането ни е, че повечето партии не искат да отидат на избори“, посочи той. Сигурен съм, че ГЕРБ биха могли да се включат в процеса, видяхме, че БСП имаше някакви очаквани коментари, свързани с техните политики, а подходът на ДПС не е много ясен и предстои да видим следващата седмица, допълни Денков.
Той коментира, че процедурата по съставяне на правителство има три етапа – списък от цели и задачи, уточняване на това кои са партиите и по какъв начин те биха се включили в процеса. Третият етап е свързан с това как да бъде оформена подкрепата – какъв документ ще се подпише и персоналният състав на кабинета. Представихме началния списък и дадохме няколко дни на другите партии, за да ги разгледат и да решат дали искат да се включат в процеса, коментира Денков и уточни, че към момента не се обсъжда кабинет.
Най-добрият вариант е да има правителство, от там нататък трябва да се види кой ще открие работещия, коментира съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев. По думите му всички български граждани знаят защо е важно да има правителство. Влизането в еврозоната и Шенген и провеждането на устойчива политика са невъзможни без редовен кабинет и работещ парламент, допълни Василев. Той подчерта, че относно грешките, ще бъдат една идея по-малко доверчиви и по-смели при смяната на кадри, които са политически обвързани.
Академик Денков ясно показа как още на първия ден от номинацията му успя да покани на една маса всички партии освен „Възраждане“ и въпреки, че някои от тях отказаха в началото, той каза, че вратата за тези разговори продължава да е отворена, коментира Кирил Петков. Той подчерта, че това, което ще повторят при евентуален кабинет, воден от тях, е пълната непоносимост към всякакви корупционни практики. Политиката и стабилността не могат да имат цена на база на корупцията, това ще бъде приоритет, категоричен бе Петков.
Източник БТА
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание