Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Преди 20 години тя започнала да готви професионално само, за да изкарва прехраната си. Днес обаче, словенката Ана Рош притежава титлата „най-добра жена шеф-готвач в света“ за 2017 година, а ресторанта й е удостоен с цели две звезди „Мишлен“. През изминалата седмица кулинарният гений посети Северозапада, където участва в приготвянето на вечеря, средствата от които бяха дарени за благотворителност.
В западната част на Стара планина, в района на сръбската и близо до румънската граница, се е настанило село. През 30-те години на миналия век, Стакевци било дом на близо 2000 души. Днес, от тях са останали под 100. На това място, в уютна наскоро реставрирана стара къща с малък ресторант, ни посреща кралицата на кухнята. Ана Рош – най-добрата жена готвач в света за 2017-а. Пристигнала в България само, за да посети Стакевци.
„Точно в началото на годината се питах колко ли страни в Европа все още не познавам. И България беше една от тях. По-силният мотив обаче, беше желанието ми да помагам на млади, неизвестни, но талантливи мои колеги, които работят на затънтени места като това и заслужават света да чуе за тях”, заяви Ана Рош, шеф-готвач.
„Изпратих ѝ един имейл. Разказах ѝ за нас, разказах ѝ историята. Тя знае, че сме най-бедният регион в Европейския съюз, и подкрепи идеята ни. Каза, че ще дойде с удоволствие”, посочва Филип Захариев, шеф-готвач.
Отдавна превзела най-големите висини в кулинарното изкуство, ресторантът на Ана Рош в Словения притежава две звезди „Мишлен“ и е в топ 50 на всички над 15 милиона регистрирани ресторанта в цял свят. Така, без да го познава, Ана приема поканата на Филип – шеф-готвач работил дълги години извън България, и завърнал се, за да създаде ресторант в родния си край. Онзи ресторант, на който Илон Мъск бил пратил имейл, за да направи резервация. Новина, след която, казва Филип, негативите били повече от позитивите. А общонационалното внимание му дошло в повече.
Източник Н
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание