Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
От няколко дена телевизиите въртят репортажи за някакъв старчески дом. Там нещата не били нещо както трябва…
Та се замислих за този бизнес…
Всъщност това е страшно! Всеки затворник има право на правна защита и условията в затворите и отношението към него се контролират от държавата (от прокуратурата, ако не знаете!). Кой, обаче, се застъпва за тези нещастни хора, които са осъдени на старост? Никой! Кой контролира условията в старческите домове? Кой защитава тези беззащитни хора от посегателства – физически и психически? Колко пъти полицията е проверила тези мини затворчета? (Ако не знаете, органите на МВР имат и превантивни функции и има цяла инструкция за това). Колко пъти прокуратурата е разпоредила проверки за спазването на законността в тези бастилии? Защото затворниците в затвора на старостта са абсолютно безпомощни. Те не могат да се бунтуват, не могат да се оплачат, нямат близки, които да ги защитят… Те дори са беззъби и безсилни поне да ухапят насилника…
Държавата е абдикирала и от това свое задължение. Обществото също. А, общество, което не може да защити безпомощните си членове е обречено на смърт.
И вместо министърчето на правосъдието с глупава усмивка и мазна косичка да фъфли за борба с корупция, да събере другарчетата си от МС и да направят един законопроект, който да гарантира достойните старини на българите. Защото не всеки ще стане известен и богат, но всеки, който доживее, ще ОСТАРЕЕ…
Милен Иванов
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание