Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Поредната тема по идея на зрители. Въпросът „А къде е България?” беше зададен като коментар към видеото ми с тема „……”.
И наистина- къде е България? Останала ли е тя въобще? Ако е останала- къде е, как да я намерим? И да я търсим ли въобще, нужна ли ни е?
Този анализ може да е циничен, горчив и болезнен. Може да е поетично- романтичен. Може, но най – важното да е полезен. Затова, ще бъде обединение от двете. И така:
Какво е въобще държавата и съществува ли тя въобще?
България не е просто държава- тя е майката- родина, тя българския дух и полет на този дух, тя е смисъл, тя е свобода, тя е дома, я е страдание, тя е щастие… Тя е нашият корен.
Къде няма да открием България- в правителството, в парламента, в по- голямата чест от медиите, НПО-тата, в съда, в прокуратурата.
Какво да се прави и грехът на досегашните поколения към идните.
И все пак- къде да я намерим- ще я намерим в даскалоливницата в Елена, ще я намерив в къщата на Левски, възстановена с помощта и на турците; ще я намерим в децата, които тецитират „Де е България”, в закодираната ни богомилщина, която извечно търси свободата, която изисква съзнателно добротворчество; в спомена за героите на Каймакчалан, в огнения стих на Ботев, в идеите за демократска република на Левски;
Най опасният ни враг- безразличието. Крепостта се превзема отвътре.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание
БОЛГАРИЯ –оше ДИШИ , но – НЕОБХАДИМА РЕАНИМАЦИЯ… ДА СЕ ВЬРНАТ БЬЛГАРИ НА –РОДИНА ТА СИ… .ВСЯКА ДЕРЖАВА КОГАТО НАРОД –ИЗЧЕЗВА.. ИЗЧЕЗБА –-НАЦИОНАЛНОС….ЯЗИК-КУЛТУРА ИСТОРИЯ ТРАДИЦИИ…А БОЛГАРИЯ НАЍ –-ИСТОРИЧЕСКАЯ ДЕРЖАВА ……