Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Само за няколко часа Петиция в подкрепа на Александър Дунчев, народен представител от ПП “Продължаваме Промяната”, по повод на изразената му позиция срещу задкулисието и кадровите назначения в горите и земеделието, събра над 150 подписа и продължава да набира скорост!
От години управлението и ползването на горите в България имат нужда от прозрачност и професионализъм, но вместо това сме свидетели на задкулисие, корупционни схеми и назначения на партийни функционери.
В петицията се настоява категорично за:
1. Оставка на Атанас Добрев заради системните му и дългогодишни действия в защита на задкулисието и схемите в горското стопанство от позицията му на зам.-министър на земеделието във вече 4 правителства – от времето на ГЕРБ и Патриотите, от времето на служебните правителства, преди това назначен във Фонд “Земеделие” по времето на Орешарски и ДПС.
2. Публикуване на имената и компетенциите на всички кадрови промени в горската система и ДФЗ през последната една година;
3. Прекратяване на политическите назначения и провеждане на честни и прозрачни процедури за назначения в администрацията по горите и ДФЗ;
4. Предприемане на бързи действия за коригиране безпрецедентната заявка за политическа употреба на най-уязвимия ресурс – дървесния.
5. Спешно изпълнение на коалиционното споразумение по отношение на предвидената в него горска реформа – отделяне на Aгенцията по горите като Държавна горска агенция с пълни политически правомощия, въвеждане на конкурсно начало и независимост на горската експертна служба от политически натиск.
Инициатори са: инж. Зорница Стратиева, Мануела Малеева, д-р Вера Стаевска, д-р Александър Симидчиев, Гергана Кабаиванова, Цецка Бачкова и Калоян Янков, които призовават заедно да спрем схемите на горската мафия, подкрепени от БСП и Министерство на земеделието и да предотвратим пълното овладяване на българските гори!
С пълният текст на петицията можете да се запознаете тук: https://www.peticiq.com/358523?s=94515893
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание