Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
/източник: News24sofia.eu
Депутатът от Атака Десислав Чуколов е починал. Това съобщиха от телевизия „Алфа“. От медията посочват, че той е издъхнал след продължително боледуване.
Десислав Чуколов бе един от най-близките съратници на Волен Сидеров. Той бе плътно до лидера на Атака от самото създаване на партията. Включително синът му е кръстен на Сидеров – Волен.
В социалните мрежи вече се появиха жалейки от близки и приятели на Чуколов.
Кой бе Десислав Чуколов?
Десислав Чуколов е роден е на 22 декември 1974 в Русе. Завършва Русенския университет със специалност „Европеистика“ и до включването си в политиката работи като компютърен специалист в родния си град. Десислав е женен, с едно дете. Владее английски, руски и немски език. Православен християнин.
Член е на партия „Атака“ от учредяването ѝ на 17 април 2005 г., а от 11 юли 2005 г. е народен представител в 40-о Народно събрание. От 21 септември 2005 г. е заместващ представител на България в делегацията в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа. От 8 март 2006 г. заема длъжността парламентарен секретар.
В листата на партия „Атака“ с кандидати за изборите за членове на Европейския парламент е регистриран под номер 3.
От 6 юни 2007 е евродепутат, член на парламентарната група „Идентичност, традиция и суверенитет“
На IV Национален Сбор на партия АТАКА през декември 2008 г. е избран за заместник-председател на партия АТАКА.
През 2009 г. е избран за народен представител от 15 многомандатен избирателеен район Плевен и оттогава е заместник-председател на парламентарната група на партия АТАКА, както и на комисията по вътрешна сигурност и обществен ред към НС.
Основен представител в постоянна делегация на Народното събрание в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание