Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Само това, че точно в момента, когато призовкарят е дошъл в Министерски съвет, е имало брифинг осуетило получаването на документа от Кирил Петков. По време на брифинга обаче излезе Лена Бориславова и прочете пред журналистите датата и часа, на която те е викана – 9 февруари от 15 ч. политическият секретар на кабинета Петков трябва да се яви във ВКП по преписка 1475. Друга информация няма.
Кирил Петков увери, че не вижда проблем в това да получи призовка и пред медиите. Прозрачността е най-важното нещо, увери Петков.
Преди това в нарочен брифинг Кирил Петков избори въпросите и имената, които е посочил и пред главния прокурор Иван Гешев. Той ги е задал в контекста на незадоволителните резултата от работата на прокуратурата, стана ясно от думите му, пише ИА News24sofia.eu.
Кирил Петков подчерта на два пъти, че това за факти, подозрения и имена, които отдавна са в публичното пространство и са публично известни.
Той изброи:
- – Скандала с пачките и кюлчетата в чекмеджето в резиденцията на премиера и особено при положение, че самият експремиер Борисов е признал, че знае коя е Мата Хари.
- – Има ли допълнителни разследвания за Пеевски, Манолев и Илко Желязков, също санкционирани по глобалния закон Магнитски, след като срещу Васил Божков има толкова много.
- – Има ли връзка между заема от ББР и „Булгаргабак“, при положение че господин Пеевски е бил акционер.
- – Има ли разследване по „Осемте джуджета“ и обвинения спрямо Петьо Петров – Петьо Еврото.
- – Има ли връзка между строителните компании, извършили незаконните ремонти на язовири, и известния като Таки.
- – Какво е направено по Барселонагейт и заявката на испанските власти, че там има пране на пари.
- – Има ли връзка между източването на „Автомагристрали“ и организацията ГЕРБ.
- – Защо „Булгаргаз“ и господин Павлов са се отказали от количествата азерски газ при положение, че същите доставчици и сега са декларирали, че този газ може да се достави на Месемврия. А и защо Павлов се е явил само в качеството си на свидетел днес.
Има и други въпроси, но тези са най-важните, посочи Кирил Петков.
Ние всички искаме да бъдем информирани какво прави прокуратурата по тези въпроси. Защо няма отговори, попита Петков.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание