Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Репортер по темата: Тодор Стефанов, „Любословие“.БГ
Необяснимо изключение е, че Кирил Петков не се поклони на гроба на Гоце Делчев.
Това каза от парламентарната трибуна Петър Николов от ГЕРБ – СДС в декларация от името на група.
„Днес България и всички българи по света отбелязваме една важна годишнина. Годишнината от рождението на големия политически лидер, революционер и борец за свободата на българите от Македония и Одринска Тракия Гоце Делчев. Георги Делчев е роден на 23 януари по стар стил, или на 4 февруари по нов. Първоначално учи в българското униатско начално училище, а след това в Българската екзархийска гимназия в родния си град. След като я завършва продължава образованието си в Солунската гимназия. През 1891 г. Делчев приема българско поданство и е приет за юнкер във Военното на Негово величество училище в София„, заяви още Николов.
По думите му само месец преди дипломирането си той е изключен от училището.
„Както обаче обикновено се случва при големите фигури в историята, тази трудност вместо да му попречи, разкрива истинското призвание на Гоце Делчев“, посочи още той.
Той отбеляза, че през 1894 г. заминава като екзархийски учител в град Щип.
Петър Николов разказа и историята с костите на Гоце Делчев.
„Откакто гробът на Гоце Делчев се намира в Скопие, той е задължително място за поклонение на всяка българска делегация. Единственото необяснимо изключение беше направено от сегашния министър-председател Кирил Петков„, каза още Петър Николов.
Той подчерта, че само нация, която пази спомена за своите герои, може да бъде благоденстваща днес, а общество, което си позволява да фалшифицира историята не е и няма как да бъде част от европейското семейство на споделени ценности.
„Бог да пази България – Родината на Гоце Делчев„, каза още Петър Николов.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание