Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Добро утро, краткия преглед на печата, посветен на акцентите от вестниците, за днешния 17 октомври, четвъртък от Любословие.бг за вас, нашите читатели:
Българският футбол от години неглижира проявите на расизъм и това е една от причините да се стигне до събитията на мача България – Англия в понеделник, пише изданието по горещата тема. Вече десетилетие у нас се говори за този проблем само покрай някой показан от фенове нацистки символ, и то ако бдителен фотограф или оператор го заснемат и медиите наблегнат на инцидента. Превенция няма никаква, няма и адекватни наказания, канстатира още „Сега“ на своята първа страница.Вестник „24 часа“Темата продължава и по страниците на всекидневника. Става ясно, че Специализираната прокуратура е обявила на сайта си, че към момента действията по разследването на ГДБОП в БФС продължават, но те няма да бъдат коментирани, докато не бъдат събрани всички доказателства по случая. „Във връзка с високия обществен и медиен интерес към извършените на 15 октомври 2019 г. действия по разследването на Специализираната прокуратура и ГДБОП в БФС На този етап предоставянето на информация за продължаващите с висока интензивност действия не е в интерес на разследването на Специализираната прокуратура. Данни за резултатите ще бъдат предоставени в максимално голям обем при първа възможност по преценка на наблюдаващия прокурор“, цитира съобщението на държавното обвинение медията.
Вестник „Труд“Ежедневникът отбелязва, че Турция има готовността да отговори на каквито и да е санкции от страна на САЩ, предизвикани от военната операция на Анкара в Сирия. Това е заявил турският министър на външните работи Мевлут Чавушоглу, цитиран Reuters, като e допълнил, че всякакви заплахи за международни санкции срещу страната са неприемливи. Пред парламента в Анкара Чавушоглу е посочил, че отношенията на страната с Вашингтон се намират в критична точка.Вестник „Монитор“
Републиканските консултанти от медицинските специалности вече ще получават хонорари, базирани на проценти от клиничните пътеки, пише изданието. Това предвижда проект за изменение и допълнение на Наредба 47, която регламентира техните задължения. Размерът на възнагражденията им не може да бъде по-малко от 15% от цената на съответната клинична пътека, клинична или амбулаторна процедура, ако става въпрос за консултация без оперативна намеса. Ако консултацията е с оперативна намеса, то заплащането на консултанта тръгва минимум от 30% от цената на съответната клинична пътека, клинична или амбулаторна процедура. Тези цифри са залегнали в проектодокумента, уточнява още „Монитор“.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)