Д-р Андрей Велчев е главен редактор на Luboslovle.bg, доктор по…
Изложбата „Атмосфера от София и Хавана“ е културен паралел между София и Хавана. Тя представя вдъхновяващи гледки и интересни съпоставки на забележителности от двете столици. 60-те фотоса от България и Куба пренасят в атмосферата и културата им, показвайки приликите между тях в природен, архитектурен и социален план.
„Етюд-и-те на София“ на фотографа Иван Шишиев изтъкват родните акценти, а фотографии от Кубинския културен фонд от Хавана открояват духа на „Острова на свободата“, правейки идеен мост между двете държави.
Изложбата се организира от „Калиман Карибе“ с подкрепата на Столична община и кубинското посолство в България. Тя символично отбелязва 500-годишнината на Хавана и красотата на неостаряваща София.
Изложбата „Атмосфера от София и Хавана“ може да бъде разгледана до 3 септември 2018 г. на Моста на влюбените до НДК.
Каква е вашата реакция?
Д-р Андрей Велчев е главен редактор на Luboslovle.bg, доктор по национална сигурност и политология, магистър по политически мениджмънт и публични политики, както и по масови комуникации от Нов български университет. Той е автор на множество публикации и интервюта в областите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации, както и по теми, свързани с националната и личната сигурност, хибридните войни и съвременните заплахи. Член е на: Съюза на българските журналисти, Асоциацията на полицейските началници, Националния съюз „Безопасност и охрана“, Националната асоциация „Сигурност“