Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Mega Dojo Sofia 2.0 е второто издание на единственото по рода си тех събитие за деца, което официално отбелязва Българското председателство на съвета на ЕС.
Забавният тех ден ще събере над 300 ученици от цяла България в НДК в последния ден на Българското председателство – 30 юни. В него може да участва всеки, който се регистрира на сайта на събитието – https://www.megadojo.org/. Уъркшопът е подходящ за деца между 7 и 13 години, които са готови да се запознаят с технологиите и да прекарат един ден пълен с предизвикателства и креативност.
Събитието се провежда под патронажа на Министерство за Българското председателство на Съвета на ЕС. Негови организатори са CoderDojo България и Дигитална национална коалиция. То се осъществява изцяло от доброволци-ментори, които помагат на децата да опознаят възможностите на новите технологии и да учат за Европа докато се забавляват.
В съответствие с приоритетите на българското председателство на ЕС, целта на Mega Dojo е да подкрепя и вдъхновява бъдещите творци, предприемачи и иноватори. Организаторите искат да предоставят възможност на децата да се подготвят за бъдещето, в което технологиите ще играят все по-ключова роля и същевременно да развиват и други важни умения за успешната им реализация – да разрешават проблеми, да работят в екип, да осъществяват идеите си и да ги представят, както и самите те да се превръщат в обучители.
CoderDojo клубовете у нас започват да развиват дейност през 2015 година. Уникалното на при тях е, че не само че са безплатни, но и че процесът на придобиване на нови знания и умения от децата е непринуден и съобразен с тяхната възраст.
Начало на първото българско ротационно председателство беше поставено също от „дигиталните“ деца. MegaDojo Sofia 1.0 #kids4digiEU б събра близо 1000 ученици и родители от страната, които цял ден се забавляваха в специално създадените за тях 18 работилници. В тях те учиха как да пазят кибер хигиена, програмираха кодове и компютърни игри, композираха музика с клавиатурата и учиха факти за Европа и за държавите членки с помощта на компютрите си.
По време на второто дигитално събитие за децата отновоса подготвени работилници с много изненади и награди.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)