Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
На 18 и 19 май в Пекин се проведе Национално заседание за защитата на околната среда, на което председателят на КНР Си Дзинпин изтъкна, че трябва да се координират отношенията между социално-икономическото развитие и защитата на екосредата, трябва да се използват резултатите от реформата и отварянето към света през последните 40 години за ускоряване изграждането на екозащитата и за разрешаване на проблемите в сферата.Речта на Си Дзинпин беше оценена високо от международната общност.
Американският икономист Майкъл Грийнстоун заяви пред журналист на агенция Синхуа, че през изминалите 5 години Китай е постигнал безпрецедентен напредък в борбата със замърсяването на въздуха. Той изрази увереност, че страната може да постигне баланс между икономическото развитие и защитата на околната среда.Главният изследовател в Японския държавен институт за околната среда Уан Цинсюе каза, че от 18-я конгрес на ККП насам, Китай е постигнал огромни успехи в изграждането и защитата на екосредата, очевидно се е подобрило качеството на въздуха и водата и ефективно се предотвратява вноса на отпадъци.
Зам.генералният секретар на ООН и изпълнителен директор на Програмата й за околната среда Ерик Солхайм заяви пред агенция Синхуа, че Китай е натрупал много добър опит в защитата на екосредата, като например механизма за управление на реките и езерата, от който останалите държави могат да се възползват.
Той още подчерта положителната роля на инициативата „Един пояс, един път“ в справянето с климатичните промени, защото според него чрез нея Китай може да изнесе индустрии, свързани със защитата на околната среда, в страните от обхвата на инициативата.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)