Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Повече от 80 кандидатури бяха подадени в четвъртото издание на конкурса „Най-изявените млади личности на България“, който се организира от Junior Chamber International – България(JCI България). 25 изявени експерти в различни области като политика, здравеопазване, журналистика, неправителствен сектор и наука ще определят тазгодишните десет победители.
„За мен е изключителна чест да бъда член на журито. Щастлива съм, че в България има толкова амбициозни млади хора със смели идеи и желание да направят света по-добро място“, споделя д-р Елиза Георгиева, учредител на Фондация „Св. Иван Рилски“.
Конкурсът е част от световноизвестния проект The Outstanding Young Persons – TOYP („Най-изявените млади личности”) и се провежда в над 100 държави. Процесът по кандидатстване и отличаване на ТОП 10 на „Най-изявените млади личностни на България” протича в 3 етапа: номиниране на кандидати, административна оценка и групова оценка на журито. Победителите ще представят България на международния конкурс в Индия.
След етапа на административна оценка вече са известни двадесетте млади личности между 18- и 40-годишна възраст, които ще се състезават за отличие в десетте категории: Бизнес, икономика и/или предприемачество; Политика, право и/или постижения в държавната администрация; Академични постижения или лидерство; Културни постижения; Морално лидерство и/или защита на околната среда; Заслуги към децата, световния мир и/или правата на човека; Хуманитарно и/или доброволческо лидерство; Научни и/или технологични разработки; Личностно развитие и/или постижения; Иновации в медицината.
Победителите в „Най-изявените млади личности на България“ ще бъдат обявени на официална церемония на 31 май на Римския стадион в Пловдив от 19:00 ч. Входът е свободен за всеки, който иска да научи кои са 10-те млади българи – примери за подражание и двигатели на положителна промяна в страната.
За Фондация „Свети Иван Рилски“:
Фондация „Свети Иван Рилски“ е създадена през 2012 год. с цел утвърждаване на модерното здравеопазване за подобряване качеството на живот на хората. През юли същата година е направена първата в България едноетапна операция за отстраняване на злокачествено образувание на гърдата и поставяне на силиконов имплант, дарен от фондацията. Основните й дейността се съсредоточават в развитие на здравеопазването за профилактика и рехабилитация на онкоболни, психологични консултации, закупуване и даряване на силиконови импланти на жени с карцином на гърдата, финансиране на магнитно-резонансна диагностика на млечна жлеза, мобилна стоматологична помощ в малките населени места. Някои от каузите, подкрепени от фондацията, са Защитеното жилище за лица с психични разстройства в село Драгаш войвода, община Никопол, набиране на средства за безплатни зъбни протези за възрастни хора и осигуряване на силиконови импланти на жени с карцином на гърдата.
За наградите The Outstanding Young Persons (TOYP):
Наградите TOYP стартират по идея на Доуърт Хоус – президент на JCI USA през 1931г., а първото издание на конкурса е през 1933 г. От 1952 г. програмата се превръща в международна инициатива и националните организации на JCI я припознават като важна част от ежегодната си програма. Личности като Джон Кенеди, Орсън Уелс, Бениньо Акино, Хенри Кисинджър, Едуард Шрайер и Джон Фицджералд са само някои от отличените в конкурса през годините.
За Junior Chamber International (JCI) и JCI България:
JCI е международна неправителствена организация, която обединява активни и амбициозни хора между 18 и 40 годишна възраст. Създадена през 1915 г. в щата Мисури (САЩ) и има над 200 000 членове в над 120 държави по целия свят. JCI България e създадена през 2011 и има 5 локални секции: JCI Sofia, JCI Plovdiv, JCI Varna, JCI Pleven и JCI Svishtov. Организацията оперира в няколко области – бизнес инициативи, социални дейности и международни проекти. JCI България има установени взаимоотношения с БТПП, Уницеф, Президентството на Република България, AIESEC, СУ, ВУЗФ, както и с редица неправителствени организации и медийни партньори.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)