Д-р Андрей Велчев е главен редактор на Luboslovle.bg, доктор по…

Изследователи от социалната мрежа признаха със съобщение в блог, че при проучвания е установено, че прекарването на време във „Фейсбук“ и „пасивното консумиране на информация“ може да остави хората да се „почувстват зле“, но в същото време се подчертава, че част от решението е обвързване и комуникация с повече хора в платформата.
Само преди няколко дни бившият шеф на „Фейсбук“ Чамат Палихапития предупреди, че мрежата унищожава обществото, като води до липса на сътрудничество, физическа комуникация, дезинформация и недоверие. Няколко изследвания достигнаха до заключение, че „Фейсбук“, „Туитър“ и други социални медии могат да засегнат психическото и емоционално здравена тези, които прекаляват с използването на социалните медии, особено по-младите хора.
Каква е вашата реакция?
Д-р Андрей Велчев е главен редактор на Luboslovle.bg, доктор по национална сигурност и политология, магистър по политически мениджмънт и публични политики, както и по масови комуникации от Нов български университет. Той е автор на множество публикации и интервюта в областите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации, както и по теми, свързани с националната и личната сигурност, хибридните войни и съвременните заплахи. Член е на: Съюза на българските журналисти, Асоциацията на полицейските началници, Националния съюз „Безопасност и охрана“, Националната асоциация „Сигурност“






