Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 –…
Заедно в час набира училища партньори в 13 области на България, в които да започне работа новият випуск учители по програмата от септември 2017 г. До 10 април на сайта на Заедно в час (www.zaednovchas.bg) училищата в областите Враца, Велико Търново, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Перник, Плевен, Пловдив, Разград, Сливен, София град, София област и Стара Загора могат да подават своите заявки за учители по програмата.
Неправителствената организация търси партньорства с училища, в които участниците по програмата да бъдат най-полезни на учениците и местните общности. Организацията работи с общински и държавни училища, в които ръководството посреща многобройните предизвикателства в класните стаи с осъзната отговорност и въпреки трудностите непрекъснато търси нови пътища за успеха на своите ученици.
“Искаме да си партнираме с училища, в които учениците срещат затруднения с усвояването на учебния материал, показват незадоволителни резултати на външните оценявания, имат ниска мотивация за учене и са в риск от отпадане от образователната система. Въпреки това учителските колективи на тези места не спират да работят упорито и целенасочено да осигурят качествено образование на всяко дете”, споделя Нели Колева, директор Публични партньорства в Заедно в час.
В заявките за партньорство със Заедно в час училищата могат да попълнят както сигурните позиции, за които ще имат нужда от учители от септември 2017, така и позиции, които все още не са сигурни и ще бъдат потвърдени на по-късен етап.
През настоящата учебна 2016/2017 г. Заедно в час си партнира успешно с 88 партньорски училища в 10 области на страната. От следващата година за първи път организацията планира да работи и с училища в още три региона – Велико Търново, Плевен и Сливен. От 2010 година насам през програмата са преминали 119 учители, а 70% от тях в момента продължават да са ангажирани в сферата на образованието.
Основна мисия на Заедно в час е преодоляването на образователното неравенство в България и осигуряване на качествено образование за всяко дете. За целта организацията привлича, обучава и подкрепя в рамките на две години успешни специалисти извън сферата на образованието и социално ангажирани хора, които да станат учители и да променят живота на децата, с които работят. Участниците в програмата работят целенасочено да мотивират учениците да постигат по-добри резултати и да развиват потенциала си. Те са готови да преподават в малки населени места, където най-трудно се намират преподавателски кадри и така дават достъп до качествено образование на деца в нужда. По време на двугодишната програма на Заедно в час участниците получават целенасочено обучение и подкрепа за своята работа в училище.
Те развиват допълнително своите професионални и личностни качества, което ги подготвя да бъдат успешни лидери в образователната система и обществото. В обучението и придобиването на педагогическа квалификация на участниците в програмата Заедно в час си партнира с Пловдивския университет “Паисий Хилендарски”.
Организацията работи успешно и с редица други публични партньори в сферата на образованието – Министерство на образованието, районните управления по образованието, синдикалните учителски и директорски организации, много други неправителствени организации и институции на местно и национално ниво.
Допълнителна информация за Заедно в час и кандидатстването за училища партньори можете да намерите на www.zaednovchas.bg/for-schools/
Заедно в час е създадена по инициатива и с финансовата подкрепа на Фондация „Америка за България“ и е част от глобалната мрежа за равен достъп до качествено образование Teach For All.
Каква е вашата реакция?
Главен редактор на Любословие.bg. Доктор по научна специалност: 05.11.02 – Политология (Публична администрация) с тема на дисертационния труд: Комуникации в процеса на политиките (Изграждане на обществена съпричастност при стратегически публично-частни партньорства). Андрей Велчев е магистър по Политически мениджмънт и публични политики и магистър по Масови комуникации в Нов български университет. Автор е на множество публикации и интервюта, посветени на проблемите на комуникациите, журналистиката, маркетинга и политическите комуникации. Член е на Българското дружество за връзки с обществеността, Съюза на българските журналисти и International Federation of Journalists (IFJ)