Брой 53 на списание BBC Знание предприема едно твърде интересно пътуване из миналото на Стария континент. Кога е заселена Европа, кои са първите човешки видове, какво се е случило с тях и кога Homo sapiens започва настъплението си? Ако се вълнувате от такива загадки, то този брой е само за вас.
Има явления обаче, които засягат целия свят, без значение от континента. Струйното течение например е точно такова и влияе върху метеорологичните условия по целия свят. А и няма как да го контролираме, колкото и да ни се иска. Какво точно представлява това явление и как действа – в новия брой на BBC Знание.
Стремежът на човек към установяване на контрол вече се простира отвъд нашата планета. Вече се бъркаме в структурата на ДНК, но има начин да я използваме и за създаването на биологични компютри, клетъчни инструменти и прибори (например лепенка, която показва дали месото в магазина е прясно), та дори и за светещи дървета. До къде може да се разпростре човешкия научен гений и как могат да ни послужат тези на пръв поглед странни изобретения – в BBC Знание, брой 53.
[spider_facebook id=“1″]