Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Порочният модел на управление на ГЕРБ зарази и „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ). Те се включиха в този модел и днес се избиха за това, кой да вземе повече пари – лично и чрез фирми, а не за развитието на България и добруването на българския народ. Това коментира пред журналисти лидерът на БСП и председател на парламентарната група на „БСП за България“ Корнелия Нинова.
Тя коментира случващото се между коалициите, подкрепящи правителството с думите: „Ако някой е имал съмнение, какво държи сглобката до днес, то вече би трябвало да прогледне – това е разпределянето на порциите на властта и кражбата на обществени пари. Планът за възстановяване и устойчивост (ПВУ), за който проглушиха ушите на целия свят, за тях не е средство за модернизация на България, а средство за лично забогатяване и облагодетелстване на обръч от фирми“, посочи Нинова.
„Виждате скандалът между управляващите две партии и за това, че ПП са написали в ПВУ свой кръг от фирми, които да получат големия пай от парите, свои спонсори. Естествено другият партньор се възпротивява на това, но да кажем, че не е луд този, който яде баницата, луд е този, който му я дава, защото имитацията от страна на Борисов на критика към ПП свършва в момента, в който влязат в зала и с гласовете на ГЕРБ всичко това се решава“, посочи лидерът на левицата.
Според нея и по трите приоритета, които са си поставили партиите, подкрепящи правителството, има пълен провал. Шенген – никакъв напредък, еврозона – отложена за 2025 г., по ПВУ загубихме вече пари, сигурно ще загубим и още, заради това, че те в момента се бият, кой да открадне повече, коментира Нинова.
Тя обясни, че ще подкрепят създаването на парламентарна комисия, но решението на Министерския съвет е ключово, тъй като изтичат сроковете, поставени от Европейската комисия, добави Нинова.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание