Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Нашата надежда е за в бъдеще да покажем, че можем да се обединяваме не само в трудни моменти, но във всеки един момент, за да работим усилено, за доброто на този град и нашата държава. Това каза Васил Терзиев кандидат за кмет на София от коалиция „Обединени за София“ по повод Деня на Съединението, който заедно с лидера на листата за общински съветници Борис Бонев и кандидатите за районни кметове се събраха на ул. „6-ти септември“ в столицата и направиха инспекция на ремонта ѝ.
По думите на Терзиев днешният ден е изключителен и показва на какво е способен българският дух, когато е обединен. „Обединен около общи цели, около общи ценности, когато всички работят заедно, за да се случи голямата мечта, която осигурява по-хубаво и светло бъдеще на нашите деца, нещо, за което си струва да се борим“, добави той и посочи, че това е било в основата на целия процес, започнат с екипа му – „да се обединим около визията ни за една по-добра София“.
Васил Терзиев изказа съболезнования за жертвите и пострадалите при наводненията в района на Царево.
Борис Бонев коментира състоянието на ул. „6-ти септември“ като каза, че проектът е на стойност 2 млн. лева, а има забавяне от шест месеца при ремонта на улицата. Този ремонт, точещ се пет години в центъра на София, нанесе вреда на стотици малки бизнеси на тъканта на софийската икономика, каза още Бонев. По думите му сегашната администрация не е декларирала, че възнамерява да потърси и защити интереса на софиянци, като отбеляза, че фирмата не е глобена към момента.
Криви бордюри, дупки, хаотично поставени стълбове, запушени шахти. Това е начин на работа, който ние като екип и отбор няма да толерираме повече, каза още Борис Бонев. Той посочи, че решенията които предлагат, са да се заложат градски стандарти за изграждане на тротоари, пътна настилка, градско обзавеждане и осветление.
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание