Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Надницата за помощник управител е много атрактивна, но много желаещи няма.
Веригите у нас масово закъсаха за персонал. В момента се търсят магазинери за 3 бона заплата, показва проучване на „Телеграф“. Дефицит има на касиери, продавачи, помощник-управители, както и на сервитьори и шофьори. Най-много свободни работни места има в супермаркетите.
Надница
Най-висока е надницата, която се предлага за помощник-управителите в хипермаркетите. До 3300 лв. стига заплатата им, като сред изискванията е висше образование и компютърна грамотност. Ще ви наемат на подобна позиция, ако сте имали поне 2 години опит в сферата на бързооборотните стоки. За касиерите и продавачите зад щандовете във веригите не се изисква висше образование, а заплатата е над 2100 лв.
Единственото условие е да сте усмихнат и любезен с клиентите, посочват работодатели. В друга верига дават около 1800 лв. и се изисква единствено основно образование.
В повечето хипермаркети дават на служителите си отделно от месечното възнаграждение ваучери за храна и безплатен топъл обяд на работното място. Въпреки това трудно се намират желаещи да продават сирена и маслини зад щандовете, както и да подреждат регалите, споделиха управители на вериги.
Дефицит
Освен на служители във веригите има дефицит и в сферата на туризма. Най-много се търсят бармани и сервитьори. Причината е, че много от тези кадри заминават да работят в чужбина за повече пари. В момента има много свободни позиции за работници в заведения и в София, и по курортите на морето.
Сред предложенията е позиция за сервитьор в ресторант градина в столицата. Работи се на смени, а заплатата е 3000 лв. месечно плюс бакшиши. Търсят се и много международни шофьори. За превозвач с категория Е+C дават по 35 стотинки на изминат километър, като разстоянието е България – Австрия, но допълнително се пътува и до Чехия, Унгария, Словакия, Германия, Нидерландия, Франция и др./Вестник Марица
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание