Сега четете
Сестри Стоева се класираха на турнира от сериите Супер 1000 в Куала Лумпур

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха втора поредна победа и се класираха за четвъртфиналите на турнира от сериите Супер 1000 в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 1 250 000 долара.

Сестрите спечелиха срещу Триса Джоли и Гаятри Гопичанд Пулела от Индия в оспорван мач с 21:13, 15:21, 21:17 за 69 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева доминираха изцяло в първия гейм, а във втория имаха аванс от 14:12, но до края на частта намалиха темпото и индийките им изравниха. В решаващия трети гейм българките поведоха с 10:6 и 18:14, за да стигнат до крайния успей.

Следващите им съпернички ще бъдат номер 1 в световната ранглиста и водачки в схемата Цин Чън Чън и И фан Цзя от Китай.

Вижте и

Българките ще участват и на турнира от сериите Супер 750 в Ню Делхи (Индия) от 17 до 22 януари с награден фонд 900 000 долара.