Сега четете
Терзийска се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Българката Джулия Терзийска се класира за втория кръг на турнира по тенис за жени на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Терзийска победи преминалата през квалификациите своя сънародничка  Беатрис Спасова с 6:1, 6:1.

Така за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу участващата с „уайлд кард“ представителка на домакините Елена Корокозиди.

Друга българка Денислава Глушкова, която вчера започна с убедителен успех над германката Зина Херман с 6:2, 6:0 за 85 минути, ще играе във втория кръг срещу румънката Мирям Булгару.

Вижте и

Още две българки отпаднаха на старта. Поставената под номер 7 Гергана Топалова загуби днес от Деа Херджелаш (Босна и Херцеговина) с 4:6, 6:3, 2:6. Квалификантката Лия Каратанчева пък беше елиминирана след поражение от Анастасия Собольова (Русия) с 6:0, 4:6, 4:6.