Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път…
Васко Жабата се забърка в международен скандал!
Изпълнителите на песента, която е сред най-популярните в цял свят, не знаят, че правата на хита им са продадени на американския гигант „Уорнар мюзик“.
Откъсът от парчето се върти във всички платформи и за него знаят в Европа, Азия и Щатите.
Преди дни се появи информация, че една от трите най-големи музикални компании в света пуска ремикс на песента „Комбайна-вършачката“, чийто герой Васко Жабата е истинска сензация в социалните мрежи. Римейкът е дело на световноизвестния диджей фабриция Паризи и The Editor.
„Интересно. От вас научавам за тази новина – разкри пред „България Днес“ ръководителят на оркестър „Камчия“ Борис Иванов. – Няма такова нещо.
Нищо не сме продавали на американците“, каза още шефът на бенда.
Според информациите в родните медии правата на Васко Жабата са придобити от музикалния гигант благодарение на представителите си в България „Орфей Мюзик“. Родната компания била официален дигитален дистрибутор на оркестър „Камчия“.
„Това са спекулации – лаконичен бе Иванов. – „Орфей Мюзик“ не са ни никакви“, добави още той.
Шефът на оркестъра, изпял за знаещия го всяко хлапе Васко Жабата, смята, че в родните медии се спекулира постоянно с хита им.
„Не искам да говоря повече на тази тема, защото излизат какви ли не неща. Говорим едно, а накрая се пише друго, което не отговаря на истината“, сподели Иванов, който не пожела да разкрие кои новини, свързани с песента, не са истина.
Ръководителят на оркестър „Камчия“ обясни, че след фурора с парчето на 20 и повече години бендът е много по-търсен и има много покани за изяви.
„Не мога да си обясня как песента е толкова популярна в момента и има милиони гледания“, добави Иванов.
Опитите на редакцията да се свърже с „Орфей Мюзик“ останаха без резултат, защото никой не вдига на посочения за контакти телефон.
в. България днес
Каква е вашата реакция?
Първото българско списание, издадено от Константин Фотинов за пръв път през 1844 г. в гр. Смирна (дн. Измир). С него е поставено началото на българския периодичен печат. На 1 април 2013-та година, 169 години след началото на първото издание на списание „Любословие”, поставяме началото на неговото онлайн издание