Сега четете
Всички снимки от плувния маратон „Галата-Варна“

Прекратиха маратона „Галата-Варна“ заради много силен вятър, видя нашият фоторепортер и колега на място Теодора Василева. В него се включиха над 200 плувци, включително и от Турция, Украйна и др. страни.

Лошите метеорологични условия станаха причина за това. Много, много силен вятър, 12 метра в секунда накараха cъдиите да вземат това решение.

Все пак има завършили и победители в тазгодишното издание. 24 състезатели завършиха преди спирането на маратона.

Антон Моралийски, състезател на плувен спортен клуб „Астери“- Варна спечели 82-рото издание на плувния маратон „Галата-Варна“. Времето му 1:02 53 ч.

На второ място остана Владислав Терзиев от „Черно море“ с 1:04 ч, а трети завърши Радослав Тодоров с време 1.06 ч.

При жените на първо място е варненката Калина Николаева-1.06.11 ч.

Втора остана Калина Захариева от ГД-спорт- Благоевград, а Олга Рибалко от отбора на Левски остана на трето място.

Организатори на маратона са ВМС на Република България, община Варна и ПСК „Черно море“. Председател на Организационния комитет е кметът на Варна Иван Портних.

Вижте и

За втори път в историята на маратона, проявата се прекратява. Преди много години състезанието е било отложено с един ден.