Сега четете
Велтон и Билал Бари накараха Левски да вярва в нова европриказка

Левски изигра много силен мач и спечели с 2:0 срещу големия фаворит ПАОК Солун в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. „Сините“ поведоха още в 40-ата секунда, когато се разписа Велтон. Билал Бари вкара втория гол в 19-ата минута. През второто полувреме Левски предостави инициативата и топката на гръцкия си опонент, но ПАОК така и не стигна до нищо толкова сериозно пред вратата на Николай Михайлов. Така Левски изгради много солиден аванс преди реванша на „Тумба“ в Солун след седмица.

Левски поведе с 1:0, след като бяха изминали едва 40 секунди от началото на мача. Николай Михайлов изрита топката напред, а Янис Каргас увисна и топката стигна до Велтон. Бразилецът се измъкна от Сверир Ингасон и технично прехвърли Доминик Котарски, пращайки топката във вратата му.

Щефан Шваб отправи много опасен удар от дъгата на наказателното поле на Левски, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Николай Михайлов, който плонжира и успя да спаси.

Левски поведе с 2:0 в 19-ата минута. Велтон отне топката в половина на Левски и подаде към Георги Миланов, който направи много добър пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на ПАОК, където Билал Бари бе изпуснат от гръцката отбрана и прати топката под напречната греда във вратата на Доминик Котарски.

Жереми Петрис отправи удар от дистанция в 26-ата минута, но много неточно в аут.

Три минути по-късно Андрия Живкович отправи удар, но право в ръцете на Николай Михайлов.

Рафа Соареш центрира от фал в наказателното поле на Левски в 31-ата минута, където Янис Каргас бе изпуснат от Патрик-Габриел Галчев и стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Николай Михайлов.

Левски организира много добра атака в 37-ата минута, когато Билал Бари с глава подаде към Роналдо, който навлезе в наказателното поле на ПАОК и стреля от малък ъгъл, но Котарски спаси.

Филип Кръстев отправи много хубав удар в 38-ата минута, но Доминик Котарски се намеси и спаси.

Халед Нарей центрира в наказателното поле на Левски в 68-ата минута, където Келиан ван дер Каап се справи с Щефан Шваб, след като го изпревари, изчиствайки в корнер. Шваб не си прибра краката и удари Ван дер Каап, но съдията не видя ситуацията и я подмина.

Ясмин Куртич центрира остро в наказателното поле на Левски в 84-ата минута, трима играчи на „сините“ и ПАОК се разминаха с топката и тя премина встрани от левия стълб на вратата на Николай Михайлов и излезе в аут.

В четвъртата минута на добавеното време на двубоя последва центриране в наказателното поле на Левски, където Халед Нарей с глава продължи към Брандън Томас, но той не успя да отправи удар и топката излезе в аут.

Така Левски ще гостува в реванша в Солун с аванс от два гола.

Левски – ПАОК Солун 2:0