Сега четете
Рамазан Рамазанов донесе на България първи медал на Европейското по борба

Рамазан Рамазанов направи впечатляващ обрат срещу Зирадин Байрамов (Азербайджан) в схватка за бронз и донесе първи медал за България на Европейското първенство по борба свободен стил в Будапеща. По-рано пък Микяй Наим загуби двубоя си отличие и остана пети на шампионата на Стария континент, предава БТА.

Рамазанов игра в малкия финал на категория до 70 кг срещу Байрамов, като неговият съперник успя да поведе с шест точки в първата част. Българският национал обаче атакува свирепо в началото на втората, обърна резултата и дори контузи своя съперник. Борецът от Азербайджан върна една точка до 7:7, но Рамазанов отговори с четири и дори тушира съперника си повече от минута преди края.

По-рано Наим отстъпи с 0:11 на Бека Буяшвили в схватка за бронз до 57 кг. Утре България има един гарантиран медал от финала на Ахмед Батаев до 92 кг, докато Георги Вангелов ще се бори за бронз до 61 кг.