Вижте списък с депутатите, които се очаква да влязат в състава на 47-ия парламент. Някои от тях влизат в Народното събрание от два изборни района и ще трябва да заявят пред ЦИК откъде ще изберат да бъде мандатът им. Техните мяста във вече освободения район пък ще вземе следващият в листата, съобщава “24 часа”.

 

Възможни са и финални размествания при окончателното изчисляване на преференциите. Очаква се ЦИК да обяви резултатите в четвъртък.

 

Ето как се разпределя броят на депутатите в парламента по партии:

 

“Продължаваме промяната” – 67

 

ГЕРБ – 59

 

ДПС- 34

 

БСП – 26

 

“Има такъв народ” – 25

 

“Демократична България” – 16

 

“Възраждане” – 13

 

1. Благоевград

 

ДПС

 

Делян Славчев Пеевски

 

Халил Реджепов Летифов

 

“Има такъв народ”

 

Виктория Димитрова Василева

 

“Продължаваме промяната”

 

Андрей Атанасов Гюров

 

Владимир Славев Табутов

 

Екатерина Кирилова Димитрушева

 

“Демократична България”

 

Иван Йорданов Димитров

 

ГЕРБ-СДС

 

Росен Димитров Желязков

 

Стефан Апостолов Апостолов

 

Костадин Томов Стойков

 

БСП

 

Георги Георгиев Михайлов

 

2. Бургас

 

“Възраждане”

 

Цончо Томов Ганев

 

ДПС

 

Севим Исмаил Али

 

Ешереф Кязим Ешереф

 

Фатме Хасан Рамадан

 

ИТН

 

Ивайло Ванев Вълчев

 

Продължаваме промяната

 

Константин Живков Бачийски

 

Христо Симеонов Симеонов

 

Димитър Михайлов Ташев

 

Милко Асенов Пенев

 

Демократична България

 

Ивайло Николаев Мирчев

 

ГЕРБ-СДС

 

Любен Любенов Дилов

 

Жечо Дончев Станков

 

Деница Пламенова Николова

 

БСП

 

Петър Георгиев Кънев

 

3. Варна

 

Възраждане

 

Костадин Тодоров Костадинов

 

ДПС

 

Ерджан Себайтин Ебатин

 

ИТН

 

Филип Маринов Станев

 

Александър Атанасов Александров

 

Продължаваме промяната

 

Даниел Максим Лорер

 

Антон Йорданов Тонев

 

Калоян Тонев Икономов

 

Снежана Великова Апостолова

 

Благовест Чанев Белев

 

Демократична България

 

Стоян Александров Михалев

 

ГЕРБ-СДС

 

Костадин Георгиев Ангелов

 

Славена Димитрова Точева

 

Красен Кирилов Кралев 6

 

Павел Алексеев Христов

 

БСП

 

Корнелия Петрова Нинова

 

4. Велико Търново

 

Възраждане

 

Елена Цонева Гунчева

 

ДПС

 

Делян Славчев Пеевски

 

ИТН

 

Андрей Иванов Чорбанов

 

Продължаваме промяната

 

Йордан Ивов Терзийски

 

Милен Илиев Матеев

 

ГЕРБ-СДС

 

Костадин Георгиев Ангелов

 

Димитър Стойков Николов

 

БСП

 

Явор Руменов Божанков

 

5. Видин

 

ИТН

 

Иво Георгиев Атанасов

 

Продължаваме промяната

 

Петър Любенов Миланов

 

ГЕРБ-СДС

 

Росица Любенова Кирова

 

БСП

 

Филип Стефанов Попов

 

6. Враца

 

ДПС

 

Цветан Иванов Енчев

 

ИТН

 

Георги Станчев Георгиев

 

Продължаваме промяната

 

Деница Димитрова Симеонова

 

ГЕРБ-СДС

 

Петя Цветанова Аврамова

 

Красен Георгиев Кръстев

 

БСП

 

Александър Тихомиров Симов

 

7. Габрово

 

Възраждане

 

Даниел Петров Петров

 

ДПС

 

Юсеин Хасанов Вейселов

 

Продължаваме промяната

 

Яна Веселинова Балникова

 

ГЕРБ-СДС

 

Томислав Пейков Дончев

 

8. Добрич

 

ДПС

 

Хасан Ахмед Адемов

 

ИТН

 

Филип Маринов Станев

 

Продължаваме промяната

 

Йорданка Яникова Костадинова

 

Галина Събева Георгиева

 

ГЕРБ-СДС

 

Деница Евгениева Сачева

 

БСП

 

Мая Йорданова Димитрова

 

9. Кърджали

 

Възраждане

 

Георги Николаев Георгиев

 

ДПС

 

Мустафа Сали Карадайъ

 

Мукаддес Юсуф Налбант

 

Байрам Юзкан Байрам

 

Адлен Шукри Шевкед

 

10. Кюстендил

 

ИТН

 

Виктория Димитрова Василева

 

Продължаваме промяната

 

Георги Николаев Стамов

 

ГЕРБ-СДС

 

Христо Богомилов Терзийски

 

БСП

 

Бойко Любомиров Клечков

 

11. Ловеч

 

ДПС

 

Станислав Димитров Анастасов

 

ИТН

 

Любомир Антонов Каримански

 

ПП

 

Искрен Цветославов Арабаджиев

 

ГЕРБ-СДС

 

Николай Нанков Нанков

 

БСП

 

Вяра Емилова Йорданова

 

12. Монтана

 

ДПС

 

Димитър Иванов Аврамов

 

ИТН

 

Пламен Николаев Абровски

 

ПП

 

Инна Владимирова Иванова

 

ГЕРБ-СДС

 

Ирена Методиева Димова

 

БСП

 

Ирена Тодорова Анастасова

 

13. Пазарджик

 

Възраждане

 

Стоян Николов Таслаков

 

ДПС

 

Йордан Кирилов Цонев

 

ИТН

 

Станислав Светозаров Балабанов

 

ПП

 

Ивайло Валентинов Шотев

 

Петър Николаев Куленски

 

ДБ

 

Антоанета Димитрова Цонева

 

ГЕРБ-СДС

 

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

 

Стефан Неделчев Мирев

 

БСП

 

Драгомир Велков Стойнев

 

14. Перник

 

ДПС

 

Александър Несторов Несторов

 

ПП

 

Никола Георгиев Минчев

 

ДБ

 

Зорница Велинова Стратиева

 

ГЕРБ-СДС

 

Кирил Миланов Ананиев

 

15. Плевен

 

ДПС

 

Марио Киров Рангелов

 

ИТН

 

Радостин Петев Василев

 

Александър Велиславов Тодоров

 

ПП

 

Иван Маркос Христанов

 

Стоил Мирославов Стоилов

 

ГЕРБ-СДС

 

Валери Пламенов Лачовски

 

Десислава Цветанчова Трифонова

 

БСП

 

Румен Василев Гечев

 

Илиян Славейков Йончев

 

16. Пловдив

 

Възраждане

 

Елена Цонева Гунчева

 

ИТН

 

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

ПП

 

Кирил Петков Петков

 

Христо Йорданов Даскалов

 

Росен Добрев Костурков

 

Александър Николаев Ракшиев

 

ДБ

 

Христо Любомиров Иванов

 

ГЕРБ-СДС

 

Бойко Методиев Борисов

 

Иван Борисов Тотев

 

Радомир Петров Чолаков

 

БСП

 

Кристиан Иванов Вигенин

 

17. Пловдив-област

 

Възраждане

 

Ангел Жеков Георгиев

 

ДПС

 

Рамадан Байрам Аталай

 

ИТН

 

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

ПП

 

Росен Добрев Костурков

 

Гергана Кузманова Данева

 

Стою Теодоров Стоев

 

ГЕРБ-СДС

 

Дани Стефанова Каназирева

 

Младен Николов Шишков

 

Вижте списък с депутатите, които се очаква да влязат в състава на 47-ия парламент. Някои от тях влизат в Народното събрание от два изборни района и ще трябва да заявят пред ЦИК откъде ще изберат да бъде мандатът им. Техните мяста във вече освободения район пък ще вземе следващият в листата, съобщава “24 часа”.

 

Възможни са и финални размествания при окончателното изчисляване на преференциите. Очаква се ЦИК да обяви резултатите в четвъртък.

 

Ето как се разпределя броят на депутатите в парламента по партии:

 

“Продължаваме промяната” – 67

 

ГЕРБ – 59

 

ДПС- 34

 

БСП – 26

 

“Има такъв народ” – 25

 

“Демократична България” – 16

 

“Възраждане” – 13

 

1. Благоевград

 

ДПС

 

Делян Славчев Пеевски

 

Халил Реджепов Летифов

 

“Има такъв народ”

 

Виктория Димитрова Василева

 

“Продължаваме промяната”

 

Андрей Атанасов Гюров

 

Владимир Славев Табутов

 

Екатерина Кирилова Димитрушева

 

“Демократична България”

 

Иван Йорданов Димитров

 

ГЕРБ-СДС

 

Росен Димитров Желязков

 

Стефан Апостолов Апостолов

 

Костадин Томов Стойков

 

БСП

 

Георги Георгиев Михайлов

 

2. Бургас

 

“Възраждане”

 

Цончо Томов Ганев

 

ДПС

 

Севим Исмаил Али

 

Ешереф Кязим Ешереф

 

Фатме Хасан Рамадан

 

ИТН

 

Ивайло Ванев Вълчев

 

Продължаваме промяната

 

Константин Живков Бачийски

 

Христо Симеонов Симеонов

 

Димитър Михайлов Ташев

 

Милко Асенов Пенев

 

Демократична България

 

Ивайло Николаев Мирчев

 

ГЕРБ-СДС

 

Любен Любенов Дилов

 

Жечо Дончев Станков

 

Деница Пламенова Николова

 

БСП

 

Петър Георгиев Кънев

 

3. Варна

 

Възраждане

 

Костадин Тодоров Костадинов

 

ДПС

 

Ерджан Себайтин Ебатин

 

ИТН

 

Филип Маринов Станев

 

Александър Атанасов Александров

 

Продължаваме промяната

 

Даниел Максим Лорер

 

Антон Йорданов Тонев

 

Калоян Тонев Икономов

 

Снежана Великова Апостолова

 

Благовест Чанев Белев

 

Демократична България

 

Стоян Александров Михалев

 

ГЕРБ-СДС

 

Костадин Георгиев Ангелов

 

Славена Димитрова Точева

 

Красен Кирилов Кралев 6

 

Павел Алексеев Христов

 

БСП

 

Корнелия Петрова Нинова

 

4. Велико Търново

 

Възраждане

 

Елена Цонева Гунчева

 

ДПС

 

Делян Славчев Пеевски

 

ИТН

 

Андрей Иванов Чорбанов

 

Продължаваме промяната

 

Йордан Ивов Терзийски

 

Милен Илиев Матеев

 

ГЕРБ-СДС

 

Костадин Георгиев Ангелов

 

Димитър Стойков Николов

 

БСП

 

Явор Руменов Божанков

 

5. Видин

 

ИТН

 

Иво Георгиев Атанасов

 

Продължаваме промяната

 

Петър Любенов Миланов

 

ГЕРБ-СДС

 

Росица Любенова Кирова

 

БСП

 

Филип Стефанов Попов

 

6. Враца

 

ДПС

 

Цветан Иванов Енчев

 

ИТН

 

Георги Станчев Георгиев

 

Продължаваме промяната

 

Деница Димитрова Симеонова

 

ГЕРБ-СДС

 

Петя Цветанова Аврамова

 

Красен Георгиев Кръстев

 

БСП

 

Александър Тихомиров Симов

 

7. Габрово

 

Възраждане

 

Даниел Петров Петров

 

ДПС

 

Юсеин Хасанов Вейселов

 

Продължаваме промяната

 

Яна Веселинова Балникова

 

ГЕРБ-СДС

 

Томислав Пейков Дончев

 

8. Добрич

 

ДПС

 

Хасан Ахмед Адемов

 

ИТН

 

Филип Маринов Станев

 

Продължаваме промяната

 

Йорданка Яникова Костадинова

 

Галина Събева Георгиева

 

ГЕРБ-СДС

 

Деница Евгениева Сачева

 

БСП

 

Мая Йорданова Димитрова

 

9. Кърджали

 

Възраждане

 

Георги Николаев Георгиев

 

ДПС

 

Мустафа Сали Карадайъ

 

Мукаддес Юсуф Налбант

 

Байрам Юзкан Байрам

 

Адлен Шукри Шевкед

 

10. Кюстендил

 

ИТН

 

Виктория Димитрова Василева

 

Продължаваме промяната

 

Георги Николаев Стамов

 

ГЕРБ-СДС

 

Христо Богомилов Терзийски

 

БСП

 

Бойко Любомиров Клечков

 

11. Ловеч

 

ДПС

 

Станислав Димитров Анастасов

 

ИТН

 

Любомир Антонов Каримански

 

ПП

 

Искрен Цветославов Арабаджиев

 

ГЕРБ-СДС

 

Николай Нанков Нанков

 

БСП

 

Вяра Емилова Йорданова

 

12. Монтана

 

ДПС

 

Димитър Иванов Аврамов

 

ИТН

 

Пламен Николаев Абровски

 

ПП

 

Инна Владимирова Иванова

 

ГЕРБ-СДС

 

Ирена Методиева Димова

 

БСП

 

Ирена Тодорова Анастасова

 

13. Пазарджик

 

Възраждане

 

Стоян Николов Таслаков

 

ДПС

 

Йордан Кирилов Цонев

 

ИТН

 

Станислав Светозаров Балабанов

 

ПП

 

Ивайло Валентинов Шотев

 

Петър Николаев Куленски

 

ДБ

 

Антоанета Димитрова Цонева

 

ГЕРБ-СДС

 

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

 

Стефан Неделчев Мирев

 

БСП

 

Драгомир Велков Стойнев

 

14. Перник

 

ДПС

 

Александър Несторов Несторов

 

ПП

 

Никола Георгиев Минчев

 

ДБ

 

Зорница Велинова Стратиева

 

ГЕРБ-СДС

 

Кирил Миланов Ананиев

 

15. Плевен

 

ДПС

 

Марио Киров Рангелов

 

ИТН

 

Радостин Петев Василев

 

Александър Велиславов Тодоров

 

ПП

 

Иван Маркос Христанов

 

Стоил Мирославов Стоилов

 

ГЕРБ-СДС

 

Валери Пламенов Лачовски

 

Десислава Цветанчова Трифонова

 

БСП

 

Румен Василев Гечев

 

Илиян Славейков Йончев

 

16. Пловдив

 

Възраждане

 

Елена Цонева Гунчева

 

ИТН

 

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

ПП

 

Кирил Петков Петков

 

Христо Йорданов Даскалов

 

Росен Добрев Костурков

 

Александър Николаев Ракшиев

 

ДБ

 

Христо Любомиров Иванов

 

ГЕРБ-СДС

 

Бойко Методиев Борисов

 

Иван Борисов Тотев

 

Радомир Петров Чолаков

 

БСП

 

Кристиан Иванов Вигенин

 

17. Пловдив-област

 

Възраждане

 

Ангел Жеков Георгиев

 

ДПС

 

Рамадан Байрам Аталай

 

ИТН

 

Тошко Йорданов Хаджитодоров

 

ПП

 

Росен Добрев Костурков

 

Гергана Кузманова Данева

 

Стою Теодоров Стоев

 

ГЕРБ-СДС

 

Дани Стефанова Каназирева

 

Младен Николов Шишков

 

Иван Йовков Червенков

 

БСП

 

Веска Маринова Ненчева

 

Манол Трифонов Генов

 

18. Разград

 

ДПС

 

Ахмед Реджебов Ахмедов

 

Ихсан Халил Хаккъ

 

ПП

 

Марин Шишев Шишев

 

ГЕРБ-СДС

 

Десислава Вълчева Атанасова

 

19. Русе

 

ДПС

 

Ализан Нихат Яхова

 

ИТН

 

Светлин Костов Стоянов

 

ПП

 

Николай Йорданов Събев

 

Рена Енчева Стефанова

 

Велико Митков Минков

 

ГЕРБ-СДС

 

Десислава Вълчева Атанасова

 

Михаил Петков Илиев

 

БСП

 

Крум Костадинов Зарков

 

20. Силистра

 

ДПС

 

Джевдет Ибрям Чакъров

 

Гюнер Нихат Ахмед

 

Иван Йовков Червенков

 

БСП

 

Веска Маринова Ненчева

 

Манол Трифонов Генов

 

18. Разград

 

ДПС

 

Ахмед Реджебов Ахмедов

 

Ихсан Халил Хаккъ

 

ПП

 

Марин Шишев Шишев

 

ГЕРБ-СДС

 

Десислава Вълчева Атанасова

 

19. Русе

 

ДПС

 

Ализан Нихат Яхова

 

ИТН

 

Светлин Костов Стоянов

 

ПП

 

Николай Йорданов Събев

 

Рена Енчева Стефанова

 

Велико Митков Минков

 

ГЕРБ-СДС

 

Десислава Вълчева Атанасова

 

Михаил Петков Илиев

 

БСП

 

Крум Костадинов Зарков

 

20. Силистра

 

ДПС

 

Джевдет Ибрям Чакъров

 

Гюнер Нихат Ахмед