Сега четете
Гришо екзекутира палачът на Джокович, на четвъртфинал е!

Снимка: Булфото

България отново има четвъртфиналист в турнир от Големия шлем! Григор Димитров стигна до топ 8 на Аустрелиън Оупън след успех с 3:1 сета – 2:6, 7:6(2), 6:2, над Денис Истомин.

Истомин сътвори най-голямата сензация в турнира, отстранявайки шампиона Новак Джокович. Срещу Димитров обаче узбекът не успя да сътвори нова изненада и отпадна, макар и след достойна битка, в която на представянето му повлия и мускулно разтежение. Григор от своя страна демонстрира необходимото за победата ниво и заслужено стигна до втория си четвъртфинал в Мелбърн. Там негов съперник ще бъде Давид Гофен, който отстрани Доминик Тийм също в четири сета.

Двубоят ще бъде в сряда, а българинът е спечелил единствения мач помежду им до този момент.

Мачът срещу Истомин не бе никак лесен за Григор. Узбекът започна мача по страхотен начин и в първия сет напълно надиграваше българина, чиято игра бе изпълнена с грешки.

За щастие през втория сет Димитров стабилизира представянето си. Истомин продължаваше да има леко предимство, но се стигна до тайбрек, в който българинът показа класата си и след 7:2 изравни резултата.

Вижте и

В тайбрека Истомин получи разтежение, което повлия на играта му. Гришо се възползва и поведе с 3:0 след пробив, след което завърши сета с нов пробив за 6:2.

В четвъртия сет на корта имаше само един тенисист и след 6:1 Григор Димитров уаакони своето място в четвъртфиналите на турнира!