Сега четете
Кога хората ще получат парите си от КТБ и чака ли ни финансова криза без актуализацията на бюджета ?

Кога хората ще получат парите си от КТБ и чака ли ни финансова криза без актуализацията на бюджета ?

imagesИнтервю с Левон Хампарцумян, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на „УниКредит Булбанк“

Тема: Кога хората ще получат парите си от КТБ и чака ли ни финансова криза без актуализацията на бюджета ?

Резюме: Държавата няма да се взриви, ако няма актуализация на бюджета, защото тя беше нужна най-вече, за да развърже малко повече ръцете на служебното правителство да може да действа по-свободно. Това каза в сутрешния блок на БТВ „Тази сутрин” Левон Хампарцумян, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на „УниКредит Булбанк“. Дано резултатите след предсрочните избори позволят възможно най-бързо да бъде съставено стабилно правителство, но предстои да видим дали това ще се осъществи. Неща, които биха се квалифицирали като национални приоритети и би трябвало да няма спорове по тях, факт е, че политиците в България трудно могат да се разберат по тях, смята банкерът. Когато човек избира банка, в която да вложи парите си, той би трябвало да го прави така както избира лекаря си, училище за децата си и така нататък – това, че някой е предлагал най-високите лихви на пазара не значи, че е предлагал най-добрата услуга, коментира той казуса около КТБ. Когато през септември излязат докладите за състоянието на банката ще може да се говори и разисква конкретно как да се процедира с нея, но според Хампарцумян по-вероятната хипотеза е банката да бъде обявена в несъстоятелност. Според него, ако това се случи
депозитите на хората ще започнат да се изплащат по установената законова процедура.
Теоретично е възможно банката да бъде спасена от своите акционери и от други инвеститори, но практически това трудно ще се случи, защото ако капиталовата дупка е прекалено голяма се съмнявам, че някой ще сложи голямо количество пари в „кацата без дъно”. Според него, ако КТБ и имала достатъчно пари и добри активи то едва ли тя е щяла да затвори врати. БНБ е един регулатор на банковата система, но тя не може да се държи отговорна за бързия възход и растеж на банки като КТБ. Трябва да се запитаме – като сменим ръководството на Централната банка ще се промени ли нещо наистина. В банковата система на България няма сътресения и не вярвам, че ще се позволи да има. Да, в някои банки влоговете намаляха, но в други като управляваната от мен Уникредит те се увеличиха, завърши Левон Хампарцумян.
БТВ, „Тази сутрин”

Каква е вашата реакция?
Много ми хареса
0
Не ми хареса
0
Не съм сигурен
0
Развълнувах се
0
Вижте коментарите (0)

Напиши коментар

Вашият мейл адрес няма да бъде публикуван.


© 2022 Всички права запазени!
Изработка на сайт от MySuper.Site

Нагоре