Сега четете
Редица титли и медали завоюваха борците на „Етър-Виктори 2011” през последния месец

18922154_1409052599175640_4019794113011427902_n Състезателят на „Етър-Виктори 2011” Никола Викторов стана вицешампион във възрастова група кадети на Държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за кадети – 16-17 г. в Горна Оряховица. Марин Петков също от великотърновския отбор се класира трети в категория до 46 кг. На 7-мо място се нареди Христо Георгиев в категория до 69 кг, 8-ми стана Денислав Динев в категория до 54 кг. Никола, Марин и Денислав са възпитаници на Спортното училище във Велико Търново. Това е 11-тото състезание, в което отборът по борба на Николай Викторов се завръща с титли и медали.

Само преди седмица момчетата и момичетата от „Етър-Виктори 2011” завоюваха 9 медала от Регионалния турнир „Хари Стоев”. Там те премериха сили с над 50 участници. Две първи места в подготвителна група заеха Александър Александров и Преслав Георгиев. На 2-ро място в групата се класираха Владислав Петков, Павлин Пенчев, Стефан Николов и прекрасната млада състезателка Несрин Сюлейманова. Християн Кънчев стана трети в подготвителната група. Във възрастова група деца първото място спечели Лъчезар Викторов. Състезателят на „Етър Виктори 2011” Алпер Йонков грабна бронза. Част от децата, които се състезаваха на турнира в подготвителната група са участници по Програмата на Министерството на младежта и спорта „Спорт за децата в свободното време“ 2017 г. По проекта великотърновският клуб по борба осигурява занимания на 45 деца.

В края на месец май на Държавното първенство по свободна борба за момчета на възраст 14-15 г. в Русе, състезателят на „Етър-Виктори 2011” Марин Маринов стана шампион в категория до 35 кг. Над 220 борци от 49 клуба от страната участваха в състезанието. То се проведе в русенската зала „Дунав“. Владислав Димитров от великотърновския клуб по борба стана седми в категория 42 кг, а Калин Попов зае деветото място при 85 килограмовите. Тримата са ученици в Спортното училище във Велико Търново. Финалната схватка бе изгледана от Валентин Йорданов, почетен президент на Българската федерация по борба, и генсека на федерацията Валентин Райчев.

„Много съм доволен от Марин и неговото представяне. Този медал е напълно заслужен и дълго очакван, след като на зимния шампионат по невнимание Марин допусна грешка по пътя към финала и зае третото място”, сподели треньорът на шампиона Николай Викторов. Той допълни, че в клуба вече работи с помощник-треньора Калин Влаев, двукратен републикански шампион по борба. Той е на 28 години от Разград – възпитаник на Олимпийския шампион по борба Хасан Исаев. Отскоро великотърновския клуб по борба работи в партньорство с компанията за бутилиране на минерални и трапезни води “PIRIN SPRING”. Председателят на „Етър-Виктори 2011“ Николай Викторов благодари за доверието и подадената ръка, като обеща и занапред много добри постижения на отбора. Следващото състезание, на което младите великотърновски борци ще мерят сили е в Сливен следващата седмица. В момента клуба набира и деца за ученици в Спорното училище във Велико Търново за следващата учебна година.18920701_1409056055841961_3591108570965049066_n 18788677_976318835837118_46296466_n